جذابترین دیدنی های چین

نوشته شده توسط 

چین علاوه بر این که یکی از قطب های اصلی تجارت جهانی است و کشوری برای تجارت های کلان و برگزاری نمایشگاه های تجاری متنوع است، در این سال ها به یکی از قطب های گردشگری نیز تبدیل شده است.

تاریخ و تمدن این کشور که باعث به وجود آمدن بناهای شگفت انگیز در این کشور شده است اصلی جاذبه توریستی این کشور است  جاذبه های طبیعی دلیلی دیگری برای تشویق گردشگران برای سفر یه این کشور است. در اینجا به جذابترین دیدنی های چین اشاره شده است تا گردشگران بتوانند به راحتی جاهایی را برای گشت و گذار پیدا کنند.

 

شهر ممنوعه 

 

در سال های 1406-1420 ، در مرکز پکن شهری با نام شهر ممنوعه ساخته شده که از یک مجموعه کاخ تشکیل شده که شامل ساختمان های متعددی است که  980 ساختمان باقی مانده است. در اطراف این شهر یک خندق عمیق شش متری  و یک دیوار بلند ده متری قرار دارد.  تا زمان کناره گیری آخرین امپراطور چین،پویی بیست و چهار امپراطور بر شهر ممنوعه حکمرانی کردند. موزه شهر ممنوعه و یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی در چین است.

 

 شهر ممنوعه چین

کاخ پوتالا 

 

 130 متر بالاتر از دره لهاسا کاخ پوتالا واقع شده، که بیش تر از 170 متر ارتفاع دارد و بزرگ ترین ساختار تاریخی در تبت می باشد. ساخت قصر در 1645 در زمان سلطنت دالایی لامای پنجم آغاز شد و تا سال 1648 پوترنگ کارپو ، و یا کاخ سرخ، به پایان رسید. پوترنگ ماربو یا کاخ سرخ، بین سال های 1690 و 1694 اضافه شده است. کاخ پوتالا تا زمانی که دالایی لامای چهاردهم پس از حمله به چین در سال 1959به هند فرار کرد محل اقامت دالایی لاما باقی ماند.

 

دیوار بزرگ چین 

 

 بین قرن پنجم قبل از میلاد و قرن 16 برای حفاظت از مرزهای شمالی از حملات قبایل کوچ نشین دیوار بزرگ چین ساخته و بازسازی شده است. اکثر دیواره های موجود در طول سلسله مینگ (1368-1644 پس از میلاد) ساخته شده است.

دیوار بزرگ چین

خواندن 265 بار