خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 358

جاذبه های توریستی پکن

نوشته شده توسط 

اکثر افرادی که به چین علاقمندند حتی اگر تا به حال ، تور چین نرفته باشند ،می دانند که پکن یکی از شهرهای توریستی کشور چین است. شهر پکن بواسطه جاذبه های طبیعی و معابد متعدد مورد علاقه گردشگرها قرار گرفته است و همچینین ناگفته نماند، هتل های پکن بسیار زیبا و شیک ساخته شده اند و مجاورت هتل ها با ساحل و جنگل ، اقامت دلنشینی را برای گردشگرها به همراه دارد.جاذبه های گردشگری پکن که یک شهر کاملا توریستی محسوب می شود، رضایت غالب توریست ها را بهمراه دارد.در قسمت زیر به چند مورد از جاذبه های گردشگری پکن اشاره خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

 

1. معبد لاما پکن

یکی از مشهورترین معابد پکن در کشور چین می باشد که مربوط به سال1694 و سالهای حکومت سلطنت کینگ ست  و مساحتی بالغ بر66.400 مترمربع را به خود اختصاص داده است و با انواع کاشی های لعاب دار زرد رنگ و سقفی قرمز رنگ با کاشیهای نفیس تزیین شده و سالنهای متعددی را دارا می باشد و هرساله در این معبد مراسمات خاصی برگزار و گردشگران بی شماری شاهد این مراسمات هستند.

 

2. میدان تیان‌ آن من پکن

ميدان تیانانمن یکی از وسیع ترین میدان های دنیاست که در سال 1417 در مرکز شهر پکن و در کنار شهر ممنوعه پکن واقع شده است و با گلهای زیبا و رنگارنگ تزیین شده است و مساحتی بالغ بر 440 هزار مترمربع را به خود اختصاص داده است.

 

 

3. کاخ تابستانی پکن

کاخ تابستانی بعنوان یکی از جاهای دیدنی پکن در شمال غرب پکن قرار دارد و ارتفاع این کاخ ۶۰ متر است و توسط دریاچه کونمینگ احاطه شده‌ است و بعنوان با شکوه‌ترین باغ سلطنتی از این کاخ یاد می شود. این مجموعه از سه تپه و چهار باغ ( تپه عمر طولانی ،تپه چشمه یشم ، تپه معطر و باغ بهار جاودان ،باغ کمال و تابندگی ، باغ آرامش و تابندگی و باغ آرامش و لذت ) میباشد.

 

 

4. شهر ممنوعه پکن

شهر ممنوعه شهریست قدیمی در شمال تیانانمن و مساحتی بالغ بر 72 هکتار را به خود اختصاص داده است و به شکل مستطیل در اندازه های ۹۶۱ متر طول و ۷۵۳ متر عرض ساخته شده است و تعداد قصر‌ها و اتاق‌ها (9999) در شهر ممنوعه بسیار زیاد است.


 از جمله جاذبه های گردشگری پکن میتوان به موارد زیر هم اشاره کرد.

  • بادالینگ
  • معبد بهشت
  • پارک بیهای
  • نانلوگوکسیانگ
  • منطقه هنر ۷۹۸
  • برج طبل و برج ناقوس

 

خواندن 6776 بار