شادترین پارک دنیا دیزنی لند

نوشته شده توسط 

دیزنی لند شانگهای خود را شادترین مکان دنیا می نامد و نخستین پارک موضوعی دیزنی در کشور چین، فعالیت رسمی خود را پس از یک دوره آزمایشی کوتاه آغاز کرده است و هم اکنون به یکی از نقاط پر بازدید گردشگری درآمده است. بازدیدکنندگان علاوه بر امکانات شهربازی می توانند از فروشگاه و نمایش ها لذت برده و مزه وعده های غذایی عرضه شده در آن را بچشند. این پارک های شادی در 5 نقطه در دنیا وجود دارد. هر کدام از تِم پارک‌های (Theme park) شادترین پارک دنیا دیزنی لند به گونه ای طرح ریزی شده اند تا فرهنگ و سلیقه محلی آنجا را نیز فراهم آورده و به بازدیدکنندگان ارائه نمایند.

 

 

بجز دو مکان اصلی دیزنی لند در ایالات متحده، یعنی "دیزنی لند" در کالیفرنیا و "دنیای والت دیزنی" در فلوریدا، دیزنی لندهای ساخته شده در پاریس، توکیو و هنگ کنگ، به طرز ماهرانه ای گزینه های متفاوتی از غذا خوردن، سواری کردن و فضاسازی را عرضه داشته اند که میلیون ها بازدیدکننده را هرساله با این احساس که در خانه خود هستند روبه رو می کنند. دیزنی لند شانگهای جدیدترین و بزرگترین پارک شادی از سری پارک‌های دیزنی لند می‌باشد که با استقبال چشم‌گیری رو به رو شده است.

 


در سال 2011، مراسم افتتاحیه برای ششمین دیزنی لند، برگزار شد. البته گشایش کامل این تِم پارک در سال 2015 خواهد بود. ارائه موسیقی مرسوم چینی و یا میکی موس در لباس چینی همراه با تمام جزئیات بکار رفته در این لباس، از جملۀ این اقدامات است. چرا که وقتی دیزنی لند پاریس گشایش یافت، روشنفکران فرانسوی، بابت ترکیب نشدن زیاد فرهنگ بومیشان با آن،دیزنی را نقد کردند. این نقد سبب شد تا دیزنی با حساسیت بیشتری نسبت به افزودن عناصر ویژه ی فرهنگی به پارک هایش برخورد نماید. دیزنی لند شانگهای، ممکن است تطبیق یافته ترین مکان تفریحی با فرهنگ چینی شود، که تا کنون، پرجمعیت ترین کشور دنیا را، به شادترین مکان در دنیا، تبدیل کرده است.

 

 


نکاتی تعجب آور درباره پارک دیزنی لند شانگهای


1. اندازه مجموعه دیزنی لند شانگهای معادل 55 زمین فوتبال است.

2. 1000 بازیگر در لباس شخصیت‌های محبوب دیزنی در این شهربازی فعالیت می‌کنند.

3. 2.4 میلیون درختچه زینتی و 12000 درخت در این مجموعه استفاده شده است.

4. لوله‌های انتقال آب به طول 160 کیلومتر به منظور ذخیره آب و ایجاد شبکه فاضلاب در این مجموعه استفاده شده است.

5. 72000 تن فولاد برای ساخت سرزمین‌ رویاهای شانگهای استفاده شد که به سنگینی 10600 فیل خواهد بود.

6. TRON سریع‌ترین ترن هوایی در پارک‌های دیزنی است. طول کابل‌ها و سیم‌های به کار رفته در ساخت آن، می‌تواند 37 مرتبه شانگهای را دور بزند.

7. آبشار مصنوعی مجموعه با ارتفاع 32 متر برای پر کردن یک استخر المپیک به حجم 2.5 میلیون لیتر کافی خواهد بود.

8. برای هر روز کاری رستوران مجموعه 700 کیلوگرم برنج، 350 کیلوگرم نودل و 2700 عدد تخم مرغ می‌پزد.

 

 

 

 

سازنده این پارک معتقد است که هدف آنها فقط ساخت یک دیزنی لند نبود ، بلکه آنها دیزنی لند چینی را ساخته اند. این پارک که ‏هزینه ساخت آن 5.5 میلیارد دلار بوده است ، ششیم پارک موضوعی دیزنی در دنیا و اولین آن در سرزمین اصلی چین ، ‏شانگهای، است. در حال حاضر یک پارک دیزنی در هنگ کنگ نیز وجود دارد. ‏

 

 

 

چین یکی از کشورهاییست که بیشترین پارک های تفریحی را در خود جای داده است. برخی معتقدند تقریبا ده سال طول می کشد ‏تا این پارک در شانگهای سود کسب کند. ‏

 

خواندن 2855 بار