پارک زیبای Fragrant Hills

نوشته شده توسط 

 در داستان‌های چینی از پارک تپه‌های معطر به عنوان باغ سلطنتی نام برده شده است زیرا دلیل داشتن سبک معماری امپریالیستی و آثار فرهنگی و تاریخی بسیار زیاد و ارزشمند، پارک زیبای Fragrant Hills به شهرت فراوانی رسید، این پارک که مساحتی حدود 1 میلیون و ششصد هزار متر مربع دارد، در دوران سلسله جین، امپراطور شیزونگ دستور ساخت معبدی به نام Yong'an را در بالای تپه‌های معطر داد که امروزه به نام معبد شیانگ شان معروف است، در دوران حکومت امپراطور ژانگ زونگ از سلسله جین، Huijinglou و محراب Jixing بر فراز تپه ساخته شدند و در سال 1795، دولت سلسله چینگ با صرف هزینه بسیار و با استفاده از نیروی انسانی فوق‌العاده زیاد، ساخت و گسترش این معبد را ادامه داد.

نام تپه‌های معطر که در ارتفاع 557 متری از سطح دریا قرار دارند نه از هوای تازه و نه رایحه طبیعت که از بوی خوش خود تپه‌ها گرفته شده است. بزرگ‌ترین ستون سنگی در این پارک روی قله قرار دارد و صبح‌ها به خصوص هنگام گرگ و میش، این ستون سنگی در هاله‌ای از ابر و مه پوشیده شده و از دور شبیه به یک مشعل بزرگ به نظر می‌رسد. در واقع حلقه ابر و مه اطراف این تپه شبیه به دودی خوشبو به نظر می‌رسند و به همین دلیل است که نام آن را Xianglushan Hill یا تپه‌های معطر نهاده‌اند.

 

 

بازدیدکنندگان این محل اغلب تحت تاثیر برگ‌های قرمز رنگ بوته‌های سماق قرار می‌گیرند. این برگ‌ها، یکی از جذاب‌ترین و زیباترین دیدنی های پکن در فصل پاییز هستند و باعث می‌شوند که تپه از دور رنگی شبیه خون داشته باشد. این برگ‌ها در اثر یخ زدگی به رنگ بنفش- قرمز در می‌آیند. جالب است بدانید که این درختان در زمان امپراطور چیان لونگ از سلسله چینگ کاشته شده‌اند و امروزه تعداد آن‌ها به 940 هزار عدد رسیده و این منطقه به جنگلی از درختان سماق تبدیل شده است.

در داخل پارک، شما می‌توانید معبد Luminous و Jianxinzhai را مشاهده نمایید. معبد Luminous ساختاری شبیه به صومعه‌های تبتی سال 1780 دارد. قابل توجه‌ترین ساختمان این معبد، بتکده‌ای 8 ضلعی با کاشی‌های لعابی است که 30 متر ارتفاع دارد و 8 زنگ بر 8 برآمدگی لبه بام آن قرار گرفته است. وقتی از معبد Luminous به سمت شمال حرکت کنید، دیواری را خواهید دید که داخل آن معبد Jianxizhai قرار گرفته است. این معبد سالم‌ترین اثر تاریخی حفظ شده در پارک تپه‌های معطر است. معبد Jianxizhai در سال 1522 ساخته شده و در سال 1796 بازسازی گردیده است.

خواندن 3005 بار