4 مکان دیدنی و جذاب در هانگزو

نوشته شده توسط 

برای اولین بار مارکوپولو این شهر را که جزو دنج‌ترین و زیبا ترین شهرهای چین به حساب می‌آید و به نام شهر ابرشم شناخته شده را تعریف کرده است، در مرکز این شهر زیبا و دیدنی یک دریاچه‌ی زیبا با بسیاری از زیارتگاه‌ها و معابد قدیمی، پل‌های عاشقانه و مناظر دل‌پذیر قرار گرفته است. امروزه همه‌ی مردم، هانگزو را به محصولات ابریشمی، جاذبه‌های توریستی فوق‌العاده می‌شناسند. در ادامه با 4 مکان دیدنی و جذاب در هانگزو آشنا می شوید:

 

 

1. دریاچه‌ی وست | West Lake

 


نقطه‌ی اوج سفر به هانگزو، بازدید از دریاچه‌ی وست (به وسعت 6 کیلومتر مربع) می‌باشد که در قدیمی‌ترین بافت شهر قرار دارد و توسط تپه‌ها و معابر قدیمی احاطه شده است، به علاوه دو گذرگاه سو (Su) و باییدی (Baidi)، این دریاچه را به 5 بخشِ دریاچه‌ی بیرونی (Wai Hu)، دریاچه‌ی شمالی داخلی (Beili Hu)، دریاچه‌ی غربی داخلی (Xili Hu)، دریاچه‌ی جنوبی (Xiaonan Hu) و دریاچه‌ی یو (Yue Hu) تقسیم کرده است.

شایان ذکر است که گذرگاه 3 کیلومتری سو (Su) در سال 1089 ساخته شده و خود به تنهایی جزء یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های دریاچه‌ی غربی به شمار می‌رود که قسمت شمالی دریاچه را به قسمت جنوبی وصل می‌کند و در فصل بهار که همه‌ی درختان شکوفه می‌دهند، مکانی فوق‌العاده برای گشت و گذار توریست‌ها می‌باشد. همچنین یکی از معروف‌ترین پل‌های قدیمی همچون پل شکسته (Duanqiao) در این مکان قرار دارد که گذرگاه باییدی (Baidi) را به ساحل متصل می‌کند.

 

 

2. معبد یوفی | Yue Fei Temple

 


اگر شما قادر به دیدن یکی از ساختمان‌های بی‌نظیر معماری در دریاچه‌ی وست (West Lake) هستید، به شما بازدید از معبد مجلل یوفی که در سال 1221 به احترام سرتیپ یوفی ساخته شده است را پیشنهاد می‌کنم. یوفی علیرغم دفاع در چندین حمله‌ی قوم تاتار، به دروغ به خیانت متهم شد و در سال 1142 همراه با پسرش به دار آویخته شد؛ بعدها او از این اتهام تبرئه و مجدداً در گوشه‌ای از معبدی که به نام او بود، دفن شد. در این معبد شما علاوه بر اینکه با مجسمه‌ی یوفی و سقف‌های تزئین شده با پرندگان درنا که نماد جاودانگی است رو به رو هستید، پلاک‌های سنگی حکاکی شده‌ی با ارزشی از 5 سلسله‌ی سال‌های 907 تا 960 را نیز خواهید داشت.

 

 

3. شهر بتکده‌های زیبا | A city of Pretty Pagodas

 


یکی دیگر از دیدنی های هانگزو در هشت کیلومتری جنوب شهر هانگزو در ساحل شمالی رودخانه‌ی کیانتنگ (Qiantang) بتکده‌ای بدیع با 60 متر ارتفاع وجود دارد که حتماً بازدید از آن برای یک‌بار خالی از لطف نیست. جالب است بدانید که قدمت این بتکده که در سال 1899 بازسازی شد، به سال 970 میلادی باز می‌گردد. اگر از این بتکده بازدید کردید، به شما پیشنهاد می‌کنم که از طریق راه پله‌ها به بالای ساختمان بروید و از منظره‌ی فوق‌العاده‌ی رودخانه‌ی کیانتنگ (Qiantang) نهایت لذت را ببرید.

 


4. معبد لینگین | Lingyin Temple

 


یکی دیگر از مجلل‌ترین مکان‌های تاریخی هانگزو معبد لینگین می‌باشد که یکی از معروف‌ترین صومعه‌های بودایی سال 326 میلادی در این مکان بوده است. جالب‌ترین قسمت این مکان تالار پادشاهان سماوی و مجسمه‌های این پادشاهان می‌باشد، همچنین مجسمه‌ی طلاکاری شده‌ی بودا که از 24 قطعه چوب تشکیل شده نیز از معروف‌ترین بناها در این مکان به شمار می‌رود. از دیگر مکان‌های شگفت‌انگیز این شهر می‌توان به قله‌ی «Feilai Feng» که دارای یک کوه با غار و سوله‌های متعدد است، اشاره کرد. جالب است بدانید که در این سوله‌ها 380 مجسمه‌ی بودایی قرن 10 میلادی که سه تا از آن‌ها از نمونه‌های قدیمی می‌باشند و قدمتشان به سال 951 میلادی باز می‌گردد، برای اولین بار در دیوار شرقی غار چینگ لین (Qinglin Cave) یافت شده‌اند، شما در هر کجای قسمت شمالی این قله که بایستید با منظره‌ی فوق‌العاده‌ی دریاچه‌ی وست و مناظر طبیعی اطراف آن روبه رو هستید.

 

 

خواندن 2632 بار