مکان های فوق العاده دیدنی در شانگهای

نوشته شده توسط 

برای یک سفر خاطر انگیز باید حداقل یک هفته‌ای وقت بگذارید، برای موزه‌ها و معابد تاریخی، سالن‌های تئاتر و اپرا، باغ‌های زیبا و سرسبز باستانی، پارک و آکواریوم و دیدنی‌های امروزی‌تر. منطقه پودونگ، میدان مردم، خیابان‌های جینگ‌آن و نانجینگ، منطقه باند و شهر قدیمی از مهم‌ترین منطقه‌های گردشگری در خود شانگهای هستند. جاذبه‌هایی را هم در منطقه‌های نزدیک شهر پیدا می‌کنید. منطقه تُنگ‌لی، شهر هنگ‌ژو، در ١٨٠کیلومتری جنوب غربی شانگهای، شهر سوژو در پایین رودخانه‌ یانگ‌تسه و کنار دریاچه‌ تای‌هو و ژوجیاجیائو یا شهر آبی در ادامه با مکان های فوق العاده دیدنی در شانگهای آشنا می شوید.

 

 

محله شن‌تیندی

 


شن‌تندی محله‌ای قدیمی در شانگهای است، که از میانه‌ی قرن نوزدهم میلادی برقرار بوده و حالا بازسازی شده. یک محله‌ی تفریحی و پر از سرگرمی، خوردنی و خریدنی، ترکیبی از دنیای گذشته با فرهنگ مدرن امروزی. در این پیاد‌ه‌راهِ شیک و بدون ماشین، بناهای زیبایی می‌بینید با دروازه‌های سنگی در کوچه‌های باریک، که حالا به فروشگاه، گالری، کتاب‌فروشی، کافه و رستوران تبدیل شده‌اند. شن‌تندی از محله‌های گرانقیمت و اعیانی شانگهای هم برای زندگی و هم گشت‌وگذار محسوب می‌شود. این محله دو بخش شمالی و جنوبی دارد؛ در بخش جنوبی آن کافه، بوتیک، موزه، گالری و سینما می‌بینید و در بخش شمالی هم در خانه‌های قدیمی با چیدمان‌های مدرن داخلی، رستوران‌های مجللی با خوراک کشورهای گوناگون برپا کرده‌اند.

 


منطقه‌ فرانسوی‌ها

 


امتیاز این منطقه از شهر شانگهای از سال ۱۸۴۹ نزدیک به یک قرن در اختیار کشور فرانسه بود، که در دوران جنگ جهانی دوم و سال ۱۹۴۳ پایان یافت. در سال‌های پس از آن و تا قرن حاضر این منطقه گسترش و دگرگونی‌های فراوانی داشته و حالا یکی از منطقه‌های جذاب گردشگری در شانگهای است. اینجا کنار ساختمان‌های مسکونی با معماری‌های زیبا، که بسیاری از آن‌ها کافه، رستوران و فروشگاه شده‌اند، بناهای تاریخی فراوانی را هم می‌بینید؛ از ساختمان‌های دولتی و فرهنگی مانند موزه و گالری گرفته تا بناهای مذهبی مانند کلیسای جامع سنت‌ایگناتیوس. گردش و پیاده‌روی در محله‌های آرام و بوستان‌های سرسبز این منطقه و لابه‌لای کوچه‌ها و خیابان‌هایی با ساختار شهرسازی فرانسوی حال و هوای خاص خودش را دارد. البته خوردن و خرید کردن در اینجا کمی گران می‌شود و یکی از بهترین دیدنی های شانگهای است.

 


شهر آبی ژوجیاجیائو

 

 

دوست دارید در قلب اژدهای چین، سری هم به شهر مارکوپولو بزنید؟! پس حتما سراغ شهر باستانی ژوجیاجیائو را بگیرید. این شهر آبی در منطقه‌ کینگ‌پو قرار گرفته و نزدیک به ۴۷ کیلومتر دورتر از مرکز شهر شانگهای است. اما رفتن به آنجا سخت نیست و اگر دوست داشته باشید جای متفاوت‌تری را در شانگهای ببینید، به زحمتش می‌ارزد. در این ونیز شانگهای هم با قایق در آبراه‌های قشنگ رفت‌وآمد می‌کنند. این شهرک زیبا با آن پل‌های قوسی سنگی روی آبراه‌ها و قدم زدن در کوچه‌های مارپیچ سنگفرش مثل یک نقاشی آرام زنده است. دهکده‌ ژوجیاجیائو هم مانند بسیاری دیگر از سکونت‌گاه‌های کهن دوران سلسله‌های کینگ و مینگ، پر از باغ‌ها و بناهای تاریخی است و هرکدام بلیط جدا دارند؛ معبد بودایی یوان‌جین، پل فنگ‌شنگ و باغ که‌ژی، از مشهورترین‌های ژوجیاجیائو هستند. در این دهکده‌ باستانی یک مرکز خرید و سرگرمی مدرن هم بنا کرده‌اند، که ساختار کهن آن را کمی خدشه‌دار کرده است.

 


باغ یویوان

 

 

این باغ ۴۰۰ساله، یکی از زیباترین باغ‌ها در بخش جنوب‌شرقی کشور چین است و مخصوصا در فصل بهار بسیار زیبا و دیدنی؛ پر از آلاچیق، دریاچه و ماهی، صخره‌ی یشم، بامبو و درخت‌های کهن و گل‌های یاس و رنگارنگ دیگر. اولین بار باغ یو را در میانه‌ قرن شانزدهم، در دوران بلند پادشاهی مینگ یک مقام دولتی برقرار کرد. باغ یویوان را در قرن‌های بعدی بزرگتر و گسترده‌تر کردند و از سال ۱۹۶۱ هم درهایش به روی تمام مردم باز شد. اینجا، کنار سرسبزی و شادابی باغ، فضاهای سبز و سنگی طبیعی و دست‌سازش، یک گالری از تندیس‌های سنگی هم دارد و در تالارهای آن هم می‌توانید دیدنی‌هایی مانند سلاح و سکه تماشا کنید؛ پنج تالار و اتاق با نام‌های سانسویی، وانهوا، دیانچون، هویی‌جینگ و یوهوا. یویوان را نزدیک شهر قدیمی و در خیابان انرن پیدا می‌کنید. ورودی آن حدودا بین ۳۰ تا ۴۰یوان است و درهای باغ ساعت ۵ بعدازظهر بسته می‌شوند.

 

خواندن 2758 بار