برج کانتون گوانجو

نوشته شده توسط 

یکی از زیباترین و خارق‌العاده‌ترین جاذبه های کوانجو برج کانتون گوانجو، ساختمان‌های تازه ساز دنیا  است و  این برج نه تنها یک مقصد توریستی مهم گوانجو است، بلکه به عنوان برجی برای مخابره سیگنال‌های رادیویی و تلویزیونی نیز عمل می‌کند.

 

 

 


اهمیت ساخت برج کانتون گوانجو

 

معماران برج کانتون گوانجو می‌خواستند این برج طرحی انسانی و غنی داشته باشد و گوانجو را به عنوان شهری پویا و هیجان‌انگیز به خصوص برای گردشگران تور چین نشان دهد. نتیجه این تفکر زیبا، برجی بلند و استثنائی است که در باریک‌ترین بخشش در طبقه ۶۶ام تنها ۳۰ متر قطر دارد.برج ۶۱۰ متری گوانجو طراحی شده است تا امکانات مخابراتی رادیویی و تلویزیونی، سکوی تماشای منظره، رستوران‌های گردان، فضاهای نمایشگاهی، اتاق‌های کنفرانس، فروشگاه و سینمای ۴ بعدی را در خود جای دهد.

 

 

 

برج گوانجو نه تنها بلندترین برج تلویزیونی در آسیا است بلکه یکی از زیباترین سازه‌های این قاره است که برای مخابره سیگنال‌ها برای شانزدهمین بازی‌های آسیایی ساخته شده بود و یکی از بهترین دیدنی های گوانجو است که نباید از دست داد.

برج گوانجو بر اساس ارتفاع می‌تواند به ۵ بخش تقسیم شود. بازدیدکنندگان می‌توانند در هر یک از بخش‌ها تجربه‌ای منحصر به فرد داشته باشند.

خواندن 2529 بار